بنام هستی بخش یکتا که قلم را آفرید و آن را شایسته سوگند خویش قرار داد

به وب‌سایت مرکز اطلاع رسانی، کتابخانه و نشر دانشگاه صنعتی امیرکبیر پلی تکنیک تهران خوش‌آمدید. این مرکز از قدمتی دیرینه در پشتیبانی از پژوهش و تحقیق برخوردار است که سابقه آن به سال ۱۳۳۷ باز می‌گردد. ادعای ما بر این است که از مجموعه منابع لازم برای نیل به اهداف عالی پژوهشی و آموزشی دانشگاه برخورداریم.

اولین و پر‌ارزش‌ترین سرمایۀ این مرکز وجود کارکنان توانمندی است که تمامی تلاش خود را به منظور خدمت­ رسانی مطلوب در امر تحقیق و پژوهش با کیفیتی مناسب ارائه می­ نمایند. وجود این سرمایه پرارزش، توأم با مجموعۀ منسجم و هماهنگ از سایر امکانات نظیر مجموعه منابع غنی، سالن­ های مطالعه مجهز، دسترسی به منابع دیجیتال و پایگاه­ های اطلاعات علمی و مرکز اطلاع رسانی مجهز به تجهیزات مدرن و محیطی پویا زمینه‌های لازم برای مطالعه و پژوهش اعضای دانشگاه را فراهم می‌سازد.

عمده‌ترین اهداف ما، بهره‌مندی از مجموعه‌‌ توانمندی‌های فوق‌ به ‌منظور ایجاد تعامل دو سویه با محیط علمی و پژوهشی کشور و دنیای خارج است. به ‌همین منظور نیز مهم‌ترین مسئولیت ما کمک به ارتقاء سطح علمی و پژوهشی در محیطی پویاست.

مرکز اطلاع رسانی، کتابخانه و نشر دانشگاه با اتکاء به امکانات و توانمندی‌های موجود آمادگی کامل خود را برای ارائه خدمات­ رسانی مطلوب و پاسخ‌گویی به سئوالات و درخواست‌های شما عزیزان در ارتباط با موضوعات علمی، پژوهشی و آموزشی اعلام می­ دارد و تمامی تلاش خود را در جهت نیل به اهدف عالی دانشگاه به کار می­ گیرد.

دکتر ایمان شعبانی

رئیس مرکز اطلاع رسانی، کتابخانه و نشر